U-shape
Pile height: 50mm
Machine Gauge: 5/8 inch
Yarn color: Field Green
Color Fastness: over 8 years
Read More
| Name: | Flat-shape |
|---|---|
| Place of Origin: | JIANGSU,CHINA |
| Brand: | LVBO |
| Model Number: | Y3W-FBC5020 |
| Pile height: | 50mm |
| Stitches rate: | 200 stitches/10cm |
| Density: | 10500 tufts/m2 |
| Machine Gauge: | 3/4 inch |
| Yarn Color: | Bi-color |
| Yarn Material: | PE Monofilament (flat shape) |
| Backing: | Anti-UV PP cloth+Mesh+SBR Latex |
| Pile height | 50 mm |
| Density | 10500 tufts/m2 |
| Yarn color | Bi-color |
| Color Fastness | over 8 years |